partnerzy

Fundacja Edukacji EuropejskiejPartnerstwo Trójgarb

bank spółdzielczy kamienna góraziemia walbrzyskafundusz regionuINVEST PARK

masyw Trójgarbu

Dla miłośników turystyki aktywnej, Ekomuzeum oferuje wiele kilometrów ścieżek pieszych, rowerowych i konnych.

Na trasie można odpocząć korzystając z 31 przystanków wyposażonych w ławy turystyczne z siedziskami. W gminach sąsiadujących z Trójgarbem (Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój) czekają na turystów boiska sportowe, korty tenisowe, wypożyczalnie rowerów, stadnina koni. Spragnieni i głodni mogą korzystać z oferty restauracji i kawiarni w Szczawnie Zdroju, Czarnym Borze, Strudze, Starych Bogaczowicach. Dla turystów chcących zostać dłużej czekają gospodarstwa agroturystyczne w Witkowie Śl., Grzędach, Cieszowie i Starych Bogaczowicach a także atrakcyjne hotele i pensjonaty w Szczawnie Zdroju.

 

Dla miłośników przyrody i ekologii Ekomuzeum oferuje kilka kilometrów spaceru pieszego lub wycieczki rowerem, podczas których można zapoznać się z fauną i florą Trójgarbu.

Na szlaku rozstawionych jest 7 przystanków turystycznych prezentujących bogactwo fauny i flory Trójgarbu, w tym m.in. motyle, kwiaty, ptaki, grzyby, zwierzęta, płazy i gady. Odwiedzając ww. przystanki można poznać małych i dużych mieszkańców Ekomuzeum, przyjrzeć się jadalnym i trującym grzybom oraz wsłuchać się w śpiew ptaków.

 

Dla miłośników zabytków i historii regionu Ekomuzeum prezentuje najciekawsze zabytki tej części ziemi wałbrzyskiej.

Miłośnicy kultury sakralnej mogą odwiedzić zabytkowe kościoły w Witkowie Śl. i Starych Bogaczowicach, obejrzeć dwie Kaplice Św. Anny zlokalizowane po obu stronach Trójgarbu, podziwiać przydrożne kapliczki a także odbyć podróż w przeszłość, podziwiając stare fotografie schroniska na Trójgarbie, które działało jeszcze w latach 30 –tych XX wieku. W Starych Bogaczowicach może wejść na Szlak Cysterski. Pocysterski kościół parafialny i kaplica górska Św. Anny są elementami „Szlaku sakralnej sztuki barokowej im Michaela Willmana”. W Szczawnie Zdroju można podziwiać bogatą architekturę zdrojową, począwszy od zabytkowego Parku Szwedzkiego a kończąc na Pijalni Wód.

Fotogalerie