partnerzy

Fundacja Edukacji EuropejskiejPartnerstwo Trójgarb

bank spółdzielczy kamienna góraziemia walbrzyskafundusz regionuINVEST PARK

Przygotowania do Półmaratonu trwają

28db442a28112062f0a34b4c20f4359f_.jpg

To już kolejna, IV edycja Półmaratonu Górskiego ”Z flagą na Trójgarbie”. Poprzednie edycje poza bezprecedensowymi - przepięknymi okolicznościami przyrody, dostarczyły uczestnikom biegu ekstremalnych wrażeń. Ubiegłoroczna rywalizacja w pełnym słońcu,  a poprzednia w strugach deszczu potwierdziły, że na trasie trzeba być przygotowanym na różne kaprysy wiosennej aury.

Tegoroczna edycja Półmaratonu będzie jeszcze ciekawsza. Organizatorzy przygotowali  super bonus – trasa przebiegać będzie obok nowo wybudowanej Wieży Widokowej na szczycie Trójgarbu. Obiekt zdążył już podbić serca miłośników górskiej przyrody, zaprawionych fanów górskich eskapad, profesjonalnych fotomaniaków, ale także osób, które dopiero złapały bakcyla pieszych wędrówek. 

Organizatorzy sportowej rywalizacji: Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze, Gmina Czarny Bór oraz Gmina Stare Bogaczowice zaplanowali w tym roku dwie trasy - pierwsza z nich to ponad 22 km Półmaraton, a druga – tzw. dyszka licząca ok. 11 km. Zaprawionych biegaczy na dłuższym dystansie czeka suma przewyższeń blisko 600 m, a na 9 kilometrze królowa trasy – Wieża Widokowa. Na krótszej trasie wieża wyłoni się  „już” po 5 kilometrach podbiegu, a suma przewyższeń to nieco ponad 300 m.

Start i meta wytyczone są na stadionie sportowym w Witkowie (gmina Czarny Bór), a biuro zawodów czynne 2 maja 2019 r. od godz. 8.00 do 11.00. Startujemy w samo południe – o godz. 12.00.

Na zawodników czekają atrakcyjne pakiety startowe, a dla laureatów świetne nagrody. Nikt nie odjedzie z Witkowa z pustymi rękoma. Każdy uczestnik biegowej rywalizacji otrzyma medal  i zestaw gadżetów. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia unikatowych koszulek z zawodów. Po biegu odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród.

Nasz bieg to minimum asfaltu, maksimum satysfakcji i „trochę” potu.

 


<< wróć <<

Fotogalerie